İletişim!!

darkchocolatebrownblog@gmail.com
darkchocolateblog@yahoo.com

17 Kasım 2011 Perşembe

Göz çevresi kırışıklarının artmasına sebep olan 4 hata

Merhaba,
internette gezinirken milliyet internet sitesinde bu yazıyla karşılaştım. Buradan da paylaşmak istedim.


Göz çevresi kırışıklıklarının artmasına sebep olan 4 hata:

Farkında olmadan yaptığınız şeylerin göz çevrenizdeki kırışıklıkların artmasına ve derinleşmesine neden olduğunu biliyor musunuz? İşte en sık yapılan 4 yanlış:
1. Güneş gözlüğü takmamak
Güneşe çıktığınızda güneş gözlüğü takmıyorsanız, kırışıklıklara davetiye çıkardığınızı unutmayın.  Aynanın karşısına geçin ve gözünüze güneş geliyormuşcasına gözerinizi kısın;  oluşan çizgileri farkettiniz mi?  Bu çizgiler bir süre sonra tamamen sizinle kalabilir.
Bir güneş gözlüğü alın ve sadece yazın değil, bütün sene kullanın; unutmayın özellikle karlı havalarda güneş çok daha parlaktır.
2. Gözleri ovuşturmak
Yorulduğunuzda, uykunuz geldiğinde ya da gözleriniz kaşındığında onları ovuşturmak neredeyse bir içgüdü.  Gözlerinizin etrafındaki deri çok ince olduğundan ileri geri ovmak hemen çizgilerin oluşmasına sebep olur.  Olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız hemen bu alışkanlığınızdan vazgeçin.
Makyajınızı temizlerken de dikkatli olmakta fayda var; göz makyajınızı çıkartırken sert hareketlerle makyajınızı silmeyin ve göz makyajını kolayca, acıtmadan temizleyebilen yağlı kalıntı bırakmayan bir temizleyici tercih edin.
3. Yüzüstü uyumak

Yüzüstü yattığınızda sürekli aynı tarafın üzerine yatıyorsanız,  yastıkla sıkıştırdığınız için uyku izleri bir süre sonra kalıcı hale döner.  Bu nedenle,daha çok  sırtüstü yatmaya dikkat edin.  Sırtüstü uyumakta zorluk çekiyorsanız, ayağınızın altına bir yastık yerleştirmek daha kolay uyumanızı sağlayabilir.
4. Göz Çevresi Bakım Kremi

Gözlerinizin etrafındaki deri çok daha ince olduğundan, göz çevreniz cildinizin diğer bölümlerine göre daha çabuk yaşlanır.  Göz çevresi için kırışıklıkları beklemeden bir göz çevresi bakım kremi kullanın.


(milliyet.com.tr den alıntılanmıştır.)

4 yorum:

 1. tüm maddelere sonuna kadar katılıyorum hepside çok önemli...

  YanıtlaSil
 2. özgecim ben de tüm maddeler katılıyorum ama yüzüstü uyuyorum elimde değil:D

  YanıtlaSil
 3. ben de yüzüstü pozisyonundan başka şekilde uyuyamıyorum,çok denedim,uykusuz kaldım ama olmuyor :)güneş gözlüğü de takmıyorum,ben kırışıklara selam çakıyorum ;)

  YanıtlaSil
 4. sevgili blog en azından yazın güneş gözlüğü taksan yine faydasını görürsün:)

  YanıtlaSil