İletişim!!

darkchocolatebrownblog@gmail.com
darkchocolateblog@yahoo.com

30 Kasım 2011 Çarşamba

Womenist.net

Herkese merhaba,

womenist.net sitesi en iyi makyaj-kozmetik bloglarında benim bebek blogumdan da bahsetmiştim. Çok mutlu oldum :)

Haber linki: http://www.womenist.net/tr/p-7514/estetik/en_iyi_makyajkozmetik_bloglari_.html


En iyi makyaj-kozmetik blogları!

Kadınların ilgi alanına giren kozmetik ürünler, makyaj ve güzellik konularında yazan bloggerlar tarafından deneniyor, yorumlanıyor. Böylece çok daha detaylı bilgiye görselleriyle birlikte ulaşabiliyorsunuz...
Güzellik ile ilgili inanamayacağınız kadar çok blog var. Kadınların büyük bir çoğunluğunun ilgi alanına giren kozmetik ürünler, güzellik hakkında yazan bloggerlar tarafından deneniyor  ve memnuniyet ya da memnuniyetsizliklerini , tekrar kullanım ile ilgili düşüncelerini, fiyat ile ilgili yorumlarını yazıyorlar. Bazen kalite olarak başka bir markanın ürünü ile kıyaslayıp hangisini tavsiye edeceklerini söylüyorlar. Ürünleri kendileri üzerlerinde deneyip fotoğraflarını koyuyor, hatta fondöten/kapatıcı/allık gibi ürünlerde kullanım öncesi/sonrası şeklinde iki adet fotoğraf koyup ürün hakkında görsel olarak da detaylı bilgi edinmenizi sağlıyorlar. Örneğin OPI/INGLOT/Flormar/PASTEL  gibi markaların yeni sezon oje renklerini, MAC/NARS/AVON’un  yeni koleksiyonlarını haber yapıyor, fiyat olarak hem pahalı hem kolay ulaşılabilir markalara yer veriyor,  aynı zamanda  markaların promosyon/ indirim gibi ilanları hakkında da bilgi sahibi olmanızı sağlıyorlar.
Makyaj-Kozmetik-Çantamın içindekiler-Makyaj Çantam


Yurtdışında makyaj ürünleri ile ilgili yazan bloggerlara kozmetik firmaları deneyip kullanmaları için ürünler gönderiyor çünkü internette reklam yapmanın en etkili yolunun bu bloggerlardan geçtiğini görüyorlar. ‘Makyajkozmetik’ isimli blogun kurucusu, bu işe, bir ürünün kullanıcı yorumlarını ararken yabancı kozmetik bloglarına denk gelmesi sonucu giriştiğini, kendi yorumlarını yazarak kendinden sonra ürünü deneyeceklere rehberlik ettiğini söylüyor. Sadece bizzat deneyip kullandığı ürünlere yer verdiğini belirtirken, okuyucularının özellikle ürünlerin  renk tonlarının nasıl olduğunu merak ettiğini söylüyor.  ‘Insideofmypurse’ ‘in kurucusu ise Los Angeles’ta yaşıyor, dolayısıyla blogu hem Türkçe hem İngilizce. Bloglar arasında gezip Türkiye özlemi giderirken kendi blogunu hazırlarken bulmuş kendini. En çok okunan konuların başında uygulanmasını anlattığı değişik fikirler olduğunu söylüyor.  Yılanderisi görünümlü ojeleri kendi kendinize nasıl yapacağınızı anlattığı postları gibi.


''Makyajcantam blogu ise kurucusunun koyu renk gözaltı halkalarına karşı kremler arasında kaybolmuşken ''neden denediklerimden başkası da faydalanmasın'' mottosu ile çıkmış. Sitesinde tanıttığı ürünlerin büyük çoğunluğunu kendisinin satın aldığını, bir kısmını ise firmaların yeni çıkartıp gönderiği ürünler olduğunu, bu şekilde olanları basın numunesi olarak belirttiğini söylüyor. Amacının okuyucuya objektif bir platform sunmak olduğunu söylüyor.''


En çok hoşuma giden de bloglarda yer alan  ‘ürün göndermek isterseniz menuniyetle dener kullanırım ancak blogumda yazacaklarım ürünle ilgili şahsi düşüncelerimi yansıtacaktır, memnun kalmazsam da bu şekilde yazacağım. Paylaştıklarım bana ait fikirlerdir..’ tarzındaki  ibareler oldu. Yani bir nevi kozmetik günlüğü diyebiliriz bu bloglar için…


İnceleyip de hoşumuza gidenler;
Makyaj-kozmetik blogları
Ondakikagecikiyorum, Makyajgünlüğü, Vespagirlmakeup, Insideofmypurse, Marjoontheblog, Makyajkozmetik, Dörtdörtlükblog , Hazinekutusu, Darkchocolatebrown, Ojesihirbazı.
Boy aynasında ben-styleboom-kadın blog
Bunlar dışında bir de hem güzellik/makyaj ‘a hem de moda/stil/alışveriş gibi güncel konulara yer veren bloglar var. ‘Kadınblog’, ‘Boy aynasında ben’,  ‘Styleboom’bunlara örnek. Örneğin kadınblog.com  yemek tariflerinden, hobi malzemelerine,dizi filmlerden dekorasyona kadar çeşitli konuları içeren bir blog. Kurucusu Aslı Üstünkaya ilk alışveriş blogu fikri ile yola çıktığını sonrasında blogun gitgide zenginleşerek bugünkü halini aldığını söylüyor. Blogunda güzellik kategorisinde en çok okunanlar arasında diyet,saç ve cilt bakımı gibi konuların öne çıktığını belirtiyor.


Alışverişe çıkmadan önce bilgisayar başına geçip ne, nerede,ne kadar,nasıl gibi sorulara rahatlıkla cevap bulabileceğimiz bloglar  internette her türlü bilgiye sınırsız ulaşma çağının bize getirdiği güzelliklerden biri...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder